مصاحبه آرش حجازی با روزنامه تایمز (ترجمه): آرش حجازی، پزشک ایرانی که سعی کرد ندا را نجات بدهد، از زخم هایی می گوید که هرگز بهبود نمی یابند

شما ممکن است این را هم بپسندید

33 پاسخ‌ها

 1. pari گفت:

  dorood bar sharafe shoma va herfe sharifetan , in doran gozarast sedaghat va aberoo hast ke javdanist . motmaen hastam ayande az ine shoma bozorg mardan va iraniyane ba sharafi hast ke dar in zaman sakhti ra tahamol mikoni.be omide piroozi har che zooztare iran o irani.

 2. shagerd tanbal گفت:

  sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabz…sabzyani NA be dictatori ARY be demokrasi

 3. حامد گفت:

  با سلام
  اندكي صبر سحر نزديك است .

 4. Hiva گفت:

  Salam, Shahamat va Sherafate shoma sotudanist, makhsusan ke midanestid che awaghebi be donbal khahad dasht.

  Saber bashid va Rezi az Ensaniate kam-naziri ke darid, in dowran ghataan taghir khahad kard.

 5. باد گفت:

  آرش جان هیچ وقت ناراحت نباش از کاری که کردی.شاید پیش خودت بگی که اشتباه کردم اما بدون که ما برای پیروزی هزینه باید بدیم. هزینه ای که تو میدی همین دوری از ایرانه. تو کار و وظیفه خودت رو به بهترین شکل انجام دادی. کاری که تو کردی ندا رو جهانی کرد و جنبش ما رو همه شناختن. پس باید گفت دمت گرم پسر

  حالا هم نوبت ماست تا ایران رو ازاد کنیم تا تو به وطن خودت برگردی.

  دانشجو میمیرد ذلت نمیپذیرد.
  زنده باد آزادی

 6. آرش گفت:

  kare khobet ro ba shekveh az kharje zendegi kharab nakon esme tu dar tarikhe iran va jahan javdaneh shod.

 7. حامد گفت:

  سلام آقای دکتر حجازی
  براستی که به ندای وجدان خود عمل کرده اید و ثابت نمودید که انسان با شرفی هستید.نگران یافتن کار نباشید با کمی صبر کار مناسب خود را می یابید.
  حامد – استرالیا

 8. امید گفت:

  Arash jan, i think it’s a good idea if you move to Canada, here you can do a lot, lots of jobs and opportunities. I promise to support you till you stablish, just apply and you will get your visa faster than you can imagin

 9. آرزو گفت:

  درود بر شرف وبزرگی تو. بزرگی مقیاس کار تو پایه های رژیم را لرزاند

 10. مینا گفت:

  درود بیکران بر آرش حجازی. شب پرستهای رژیم آخوندی هیچ غلطی نمی توانند بکنند. دل محکم دار و به آینده امیدوار باش که سحر نزدیک است! درود بر آرش حجازی و خاندان پاک و شریف او.

 11. irani گفت:

  nemidonam chi begam faghat damet garmm,, dorod be too irani,,

 12. iran گفت:

  vaghan dorod be to ke name Arash behtarin nam ast baray daliri va mardaneh giyat,, zendeh bashii,, doa mikonam ke betoni az in hsrayet khalasi peyda koni,, dorod bar to arash jan

 13. سام گفت:

  زنده باشی دکتر

 14. nedaye azad گفت:

  aghaye Dr. Hejazi, Arashe aziz,
  shoma hamishe dar chashme mardome Iran yek qahraman mimanid. Neda sambole mobarezeh mardom e Iran baraye rahai shod va javedaneh gasht, va harbar ke ma be yade Neda mioftim bi extiar talashe shoma baraye nejate jane ou be zehn tadaie migardad, va az hame mohemtar shoja’ate shoma dar sokhan goftan va efshaye in jenayate vahshatnak ast ke hamchon jenayaate 30 saleh in regim qeyre qabele tasavor ast. piruz va payandeh bashid

 15. Hossein گفت:

  درود بر شما، امیدوارم روزی با سربلندی به میهن پاکمان بازگردی.

 16. alijamalzasdeh گفت:

  اين جانيان زشت رو.زشت كردار وپليد فكر ميكنند كه با جمع كردن اين خودفروشان جلو سفارت ميتوانند كه روي جنايات رژيم منحوس سرپوش گذارند كه زهي خيال باطل.ازخدا ميخوايم كه همه جانيان پست را به سزاي اعمالشان برساند امين.

 17. saayeh گفت:

  بار اول كه شهادت دادنت را دیدم از دور برایتان سلام فرستادم

  ، بار دیگر سلام

 18. محمد گفت:

  درود بر تو

 19. بی نام گفت:

  درود بر تو
  ارش عزیز پایان شب سیه سپید است.

 20. مهدی گفت:

  این عکس العملها پیامد موضع گیری رسانه ای شما در آنجا علیه ایران است نه مظنون بودن شما به قتل.
  مگر در انگلیس کسانی که با دولت یا حکومت آنجا مشکل دارند می آیند تضادشان را از طریق رسانه های ایران مطرح می کنند؟

 21. آرش حجازی گفت:

  آقای مهدی عزیز، این یادداشت شما آن قدر بامزه بود که نتوانستم بی جواب از کنارش بگذرم. عزیز جان، آن هایی که در رسانه های ایران حرف هایشان را زدند یا مرده اند یا در زندان زیر شکنجه.

 22. حسين گفت:

  آرش عزيز درود بر تو

 23. مهدی گفت:

  آرش عزیز ، من اصلا کجا گفتم با رسانه ای مصاحبه کنید یا نکنید.من قبلا هم به شما گفتم همین جا که بودید باید پیگیری قضایی می کردید.

 24. سپیده شاهی گفت:

  و ینصرک الله نصراً عزیزا
  و به یقین خداوند تو را به نصرتی با عزت و کرامت یاری خواهد کرد! ( و یاری می کند! )
  معنی امنیت همینه خب!

 25. Shaman گفت:

  آرش عزیز..قطعا خودت بهتر می دونی که هیچ اتفاقی در این دنیا بر حسب تصادف و شانس نیست . موقعیتی که در اون قرار گرفتی امتحانی بود برای خودت و با اینکه می تونستی سکوت پیشه کنی عمل کردی ..شخصا اگر فکر می کنی کاری از دستم برمیاد (چه مادی و چه معنوی) که می تونه وضعیت فعلیت رو بهتر کنه یا کمکی هرچند کوچیک باشه حتما منو در جریان بزار..انسانهای بزرگ در این دنیا زیاد نیستند و قلبا بسیار خوشحالم که با یکی از اونها آشنا شدم.هرگز فراموش نکن که جز نام چیزی از آدمی باقی نخواهد ماند و چه زیبا اسم آرش حجازی جاودانه شد

 26. ali گفت:

  Arash Be Iran bargardi haman karie ra miekonand keh ba Abbas Amir-Entezam kardand.Naro be hiech onvan

 27. هموطن گفت:

  درود بیکران بر شما آقای حجازی
  اگر تلاش های رژیم برای بدنامی ندا به نتیجه رسیده بود آن وقت شاید میشد گفت که میتوانند شما را هم بدنام کنند. اما خواست خدا این بود که این اتفاق نه برای ندا و نه برای شما نیفتد.این ادعا که شما ندا را کشته باشید آن قدر پوچ است که من به شخصه تا به حال این ادعا را به جز از زبان همان 20 و خرده ای زن بسیجی، از کس دیگری نشنیده بودم . میخواستم بگم اسم شما و اسم روان شاد دکتر رامین پور اندرجانی، به عنوان 2پزشک که نماینده ای از جامعه پزشکانی هستید که جنایات این رژیم را دیدند، هرگز از ذهن ما پاک نخواهد شد. همان طور که مظلومیت ندا برای همیشه در ذهن تاریخ خواهد ماند، هیچ گاه تلاش شما هم به عنوان یک پزشک وظیفه شناس و انسان دوست از یاد ما نمیرود. امیدوارم خداوند به زودی زود همه مشکلات شما را حل کند و بتوانید به یک زندگی عادی بازگردید. ما هم جز دعا برای شما و خانواده تان کاری از دستمان ساخته نیست.
  موفق باشید.

 28. علی گفت:

  دراین راه فقط یک همراه است:خدا.
  طاقت بیار رفیق،دنیا به سمت ازادیه.

 29. مهدی گفت:

  آیا اگر به جای ندا پسرت کیخسرو مورد اصابت گلوله قرار میگرفت با زهم فرار میکردی؟! یا با ماموران پلیس در گرفتن ضارب همکاری میکردی؟

 30. آرش حجازی گفت:

  دوست عزیز، ندا را نیروهای بسیج کشتند که در آن روز با نیروهای پلیس همکاری می کردند.

 31. صمیم گفت:

  جناب دکتر حجازی عزیز.

  آن 1 انشگت اشاره ای که سمت تو گرفته اند، خود خبر ندارد. 3 اگنشت دیگرشان به سمت خودشان است. بی باک باش، عمل شما نزد خدا محفوظ است.

 32. mahmood گفت:

  شما مایه افتخار تمام ایرانی ها هستید.

  تمام این سر صداهایی که راه انداختند و مظاحمت هایی که برای شما ایجاد کردند به خاطر اینه نتونستند ندا رو بد نام کنند. شما در واقع سپر ندا آقا سلطانید. سپر مظلومیت ندایید سپر تفکر ندا آقا سلطانید. سپر یه آرمان آزادی خواهی هستید. پس دیگه این مشکل تنها برای شما نیست. شما باید از این مظلومیت دفاع کنید. البته می دونم مشکلات و گرفتاری هایی هم هست. اما ای کاش من جای شما بودم. به نظر من افتخار بزرگی که نصیب شما شده. امیدوارم تو این راه هرگز مایوس نشید. من به شما افتخار می کنم.

 33. علیزاد گفت:

  هرچند من مخالف آشوب به هر دلیلی بودم و تا این جنبش سبز براه میافتاد قلب من تکنو میزد که مبادا کشور یک لحظه بی صاحب بشه و کفتارهای تجزیه طلب از آب گل آلود ماهی بگیرند. ولی قتل ندا رو هم نمیتونم قبول کنم.
  من مطمئنم اگر خودم هم جای شما بودم ساکت نمی نشستم. ولی تنها سفارشی که میتونم بکنم همین صبره.
  درب که همیشه روی یک پاشنه نمیگرده. فوقش یه مدت سختی داره ولی بعدش زمستون میگذره و سیاهیش می مونه روی ذغال.
  مگه پسر همون محسن رضایی نبود که یه مدتی تو آمریکا ضایعشون میکرد و آخرش هم راحت برگشت؟