روانشناسی دیکتاتور – 2 – خودشیفتگی

شما ممکن است این را هم بپسندید

4 پاسخ‌ها

 1. ناشناس گفت:

  خودتو به [لفظ رکیک توسط مدیر سیستم حذف شد] دادي آرش جان
  من هميشه ترجمه هاي پائلو تو دوست داشتم و نثرتو تحسين مي كردم ،ولي اشتباه بزرگي كردي .
  يه روز پشيمون مي شي ،اگه الان نشده باشي .البته تو ايران هميشه يه راه براي بازگشت هست .

 2. الیا گفت:

  در برخوردهای اجتماعی اش با دیگران استثمارگر است و با دیگران …
  یکی بود یکی نبود. عجیب و غریب و حقیرترین دیکتاتور جهان آن هم از نوع خطرناک مذهبی اش بر سرزمین من، ایران، حاکم است. دیگر همه می دانید. یک روز کارکنان اداره ای را که در آن مشغول به کارم، به ملاقاتش دعوت کردند، من نرفتم اما، حتی به قیمت اخراج یا جانم. دوستان بیچاره ام با وجود اینکه همه فکر می کنند ولایت مدارند ( شرط غیر مستقیم استخدام در آنجاـ چون همه نان « او » را می خوریم! ) مجبور به رفتن به این ملاقات شدند و…
  جلسه یک جلسه خصوصی بود. شاید باور نکنید که این دیکتاتور بی همتا چه رفتاری با دوستان من و حتی روسای به ظاهر ولایت مدار موسسه در پیش گرفته بود، چون خیالش راحت بود که این ملاقات در تلویزیون اختصاصی اش پخش نخواهد شد و البته اینها جماعتی بیش نیستند! «تحقیر، توهین، چقدر حرف می زنید؟ خب اینها را می نوشتید خودمان می خواندیم، خب بروید توی انقلاب بساط کنید و… و البته نمایش فقط نمایش!»
  ممنون از تحلیل خوب و علمی و ارزشمندتان. و البته من به عنوان یک آدم راستگو مصداقش را تعریف کردم و البته هیچ کس نیست که نداند. جماعتی هم که اصلا نمی خواهند بدانند! به خاطر همه چیز ممنون. به خاطر خاطرات شیرین و خوبتان علی الخصوص…

 3. الیا گفت:

  تصحیح قصه: البته دعوت نشده بودیم، ماهها در نوبت بودیم تا سرانجام به این زیارت نائل شدیم! باید قدر می دانستیم، آقا بالاخره ما را پذیرفته بود! و البته که من اصلا نمی دانم از اینکه زیر بار این دعوت نرفتم، در روز عقوبت چه مجازاتی در انتظارم است!

 4. اصلان گفت:

  خیلی عجیب است، یک دیوانه کشوری با این پیشینه را رهبری می کند و دیگران چاپلوسی اش را کرده و از وی حساب می برند و می ترسند.
  برایم خیلی عجیب است که آن دیوانه در تیمارستان نیست و به راحتی در در تلویزیون ظاهر شده و تمام حقارت خود را بر روی آنتن منتشر می کند.
  برایم خیلی عجیب است، حمله دوم اعراب به ایران …